Connect with us

Excel Eğitmeni -Yazar Ömer BAĞCI | Blog

Excel neden iyi bilinmeli?

Eğitim

Excel neden iyi bilinmeli?

Excel neden iyi bilinmelidir. İş dünyasının en çok kullanılan programlarının başında olan Excel programı neden iyi bilinmeli.

İş dünyasında en çok kullanılan program olan Excel programını neden iyi bilmeliyiz? Şirketler neden iş ilanlarında sürekli İleri Excel bilgisi şartını koyuyor?

Excel kuşkusuz, iş dünyasının en çok kullanılan programı. Hangi sektörde çalışırsak çalışalım, mutlaka Excel kullanımına ihtiyaç duyuyoruz. CRM gibi programlar büyük işletmelerden, KOBİ türü işletmelere doğru yayılmaya başlasa da, Excel hala tüm işletmeler için hala vazgeçilmez bir program olma özelliğini koruyor.

Excel işletmeler için gerçekten vazgeçilmez yapan, esnek yapısı ve işlevlerini, özelliklerini kullanarak yapabileceklerinizde bir sınır olmamasıdır.

Hemen hemen her iş başvurularında bulunan İleri Düzey Excel kullanım bilgisi, çalışanların, çalışmak isteyenlerin, ister istemez Excel’e ilgi göstermesine ve Excel’i öğrenmesini zorunlu kılıyor.  Üniversitelerimizin bazı bölümlerinde hala hiç Excel ve Office eğitimleri verilmiyor. Genelinde Excel eğitimi orta düzeyde verilirken, Endüstri Mühendisliği gibi bölümlerde ise yoğun olarak Excel eğitimi veriliyor.  Genel olarak üniversite öğrencileri (belirli bölümler hariç) Excel’in önemini, işe girince anlıyorlar. Özellikle üniversite öğrencileri, son sınıfta Excel eğitimine önem vererek, iyi bir Excel kullanıcıları olmaları gerekmektedir.

Excel’i kullanmaya başladığınız zaman, kısa süre içinde, Excel’in sadece satırlardan ve sütunlardan oluşmadığını fark edersiniz. Geniş işlev yapısı, esnek kullanımı ile Excel programı, çalışanların aklından geçirdikleri tüm tabloları oluşturabildikleri, kar-zarar hesaplamaları, ürün fiyatlandırma yapabildikleri, raporlamaları oluşturabildikleri ve grafikleri çizebildikleri bir muhteşem bir program.

Excel’i nasıl öğrenirsiniz?

Excel’i öğrenmek için bilgisayar eğitim merkezleri, farklı eğitim akademileri, vidoport ve Youtube kanalındaki Excel eğitim videolarından yararlanabilirsiniz. Evde kendi başınıza Excel’i öğrenmeye çalışmak çok verimli olmayacaktır. Çalışmaya başladıktan sonra, Excel dosyaları üzerinde çalışmaya, raporlar oluşturmaya başladığınızda Excel bilgisinin ne kadar önemli olduğunu farkeder ve Excel’i hızlı bir şekilde öğrenmeye ihtiyaç duyarsınız. Böyle bir durumda en büyük yardımcınız vidoport.com veya Youtube üzerindeki Excel videoları olacaktır. 

“İyi bir Excel kullanıcısı” olmanın yolu, yaptığınız işi iyi bilmekten geçer. Öncelikle yaptığınızın işin detaylarına hakim olmalı ve Excel bilginizi, iş bilginiz ile birleştirmelisiniz. 

Excel’i öğrenmek için farklı kurslar ve seçenekler olsa da, özellikle İstanbul’daki yoğun koşturma, trafik gibi sebeblerden dolayı kursa gitmeye çok fazla zaman kalmıyor. Oysa ki kahvenizi yudumlarken, Excel’i A’dan Z’ye öğrenmek için, vidoport com üzerindeki Excel Başlangıç eğitimlerinden başlayabilirsiniz.  Daha sonra da adım adım diğer Excel eğitim setlerimiz ile kendi hızınızda ve istediğiniz zamanda ilerleyebilirsiniz. vidoport size, kendi hızınızda örenme, sınırsız tekrar olanağı, örnek çalışmalar ile çalışma, istediğiniz zaman öğrenme gibi farklı seçenekler sunar.  

vidoport.com’a üye olarak, 

-Excel ve diğer MS-Office konularında aradığınız bir konuyu rahatlıkla bulabilir ve izle-uygula-öğren yöntemi ile hızlıca öğrenebilirsiniz. 
-Tamamladığınız eğitimlerin sertifikalarını alabilir ve sosyal medya hesaplarınızda, iş başvurularınızda kullanabilirsiniz. 
-Takıldığınız konularda eğitmenlere sorular sorabilirsiniz. 
-Sürekli güncellenen eğitimler ile gerek Excel, gerekse diğer konularda bilginizi güncel tutar ve sürekli yeni konular öğrenebilirsiniz. 
-vidoport.com üzerindeki dersler belirli bir sırada ve mantıkla ilerlediği için, adım adım ilerlersiniz.

vidoport.com üyelerinin iyi bir Excel kullanıcısı olmasını hedeflemektedir. vidoport.com üyeleri, Excel’in Eğer, Düşeyara, Etopla, Çoketopla gibi işlevlerini, Pivot Tablo gibi özelliklerini iyi bir şekilde kullanarak, Excel kullanımlarında zaman kazanmaktadırlar. 

vidoport.com üyesi olmak ve fiyatlar hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.. 

Bir işyerinde çalışıyorsanız, kurumsal Excel eğitimi için İnsan Kaynaklarına veya Eğitim biriminize başvuruda bulunabilirsiniz.  Şirketler için düzenlediğimiz Excel eğitimlerimiz genel olarak 12 saat ve 2 gün şeklinde düzenleniyor.  Oldukça verimli geçen Excel eğitimlerimiz için info@omerbagci.com.tr adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz. 

İyi bir Excel kullanıcı olmak ister misiniz?

İleri Düzey Excel konularının anlatıldığı ve Türkiye’de en çok satan Excel kitabımız ve kitapla birlikte ücretsiz edindiğiniz vidoport.com üyeliği ile, Excel’i A’dan Z’ye öğrenebilir, Excel’de uzman olabilirsiniz.

İleri ExcelDashboard Rapor oluşturmaSorgu Ekranları ile çalışma gibi gelişmiş Excel konularını kapsayan ve günlük hayatta kullanabileceğiniz pek bilinmeyen Excel kısayollarını anlatan bu kitap sayesinde, kursa gitmeye gerek kalmadan Excel bilginizi ileri düzeye taşıyarak, Raporlarınızı kendiniz oluşturabilir ve Excel’de daha hızlı ve verimli çalışabilirsiniz.

Satın Al

Eğitim

To Top