Connect with us

Excel Eğitmeni -Yazar Ömer BAĞCI | Blog

Excel’de Öğrendiklerinizi Unutmamak için neler yapmalısınız?

Eğitim

Excel’de Öğrendiklerinizi Unutmamak için neler yapmalısınız?

Excel’de Öğrendiklerinizi Unutmamak için neler yapmalısınız?

Excel’de Öğrendiklerinizi Unutmamak için neler yapmalısınız?

Excel, İleri Excel eğitimine katıldıysanız, eğitimin üzerinden belirli bir süre geçtikten sonra, eğitimde görüp kullanmadığını konuları unuttuğunuzu fark edersiniz. Eğitimde gördüğümüz konuları unutmamak için ne yapmalıyız?

Merhaba, benim adım çoğunuzun bildiği gibi Ömer BAĞCI. Yoğun olarak firmalarda Excel kullanan kişilere Temel Excel, İleri Düzey Excel ve Excel Raporlama eğitimleri veriyorum. Excel eğitimleri uygulamalı olarak gerçekleştirildiği için, eğitim sırasında tüm katılımcılarımız Excel’in yeni özelliklerini kullanmayı, bildikleri-kullandıkları konuların da detaylarını öğreniyorlar.

Excel eğitimlerinde ki önemli sorunlardan birisi, eğitmen arkadaşlarımızın çok şey anlatmak istedikleri için, yoğun kullanılmayan özelliklerini de eğitimin için dahil etmeleri. Bu yöntem, eğitime katılanların daha çok kafasının karışmasına neden oluyor.

Bir diğer sorun ise, eğitimde görülen konuların, eğer kullanılmazsa unutulacak olması. Ben ve diğer eğitmen arkadaşlarımızın en sık duyduğu şikayetlerin başında gelir, “Hocam, biz bu konuları nasıl unutmayacağız”.

Excel eğitimi aldıktan sonra, anlatılan konuları hatırlamak, unutmamak için ne yapmalısınız? Bunun çözümü nedir?

Bunun birkaç yolu var. Excel eğitimlerinde gördüğünüz konuları unutmamak için, ilk çözüm olarak, tabi ki öğrendiklerinizi uygulamak geliyor. Örneğin, kendi tablolarınızda çalışırken, Görünüm-Başlıkları Dondur özelliğini, kullanmadığınız her tabloya uygulayarak, kalıcı bir şekilde bu konuyu öğrenmeyi sağlayabilirsiniz. Benzer şekilde, Ctrl + Shift + – olan kenarlıkları kaldırma kısayolunu, tablolarınızdaki kenarlıkları kaldırmak için kullanabilirsiniz.

Eğer benim eğitmen olarak katıldığım eğitimlere katıldıysanız, Excel uygulama sınav sorularını hatırlarsınız. 1’den başlayıp, 30’a kadar giden ve Yeşil, Mavi gibi gruplara ayrılmış olan soruları. Bu soruları ara ara çözmeniz tüm Excel eğitimini hatırlatacaktır. Bu sorulara ulaşmak için info@omerbagci.com.tr adresine mail atabilir, soruların çözümlerini hatırlamıyorsanız vidoport üzerindeki Excel uygulama sınav soruları çözüm setimizi izleyerek, tüm soruların çözümlerini hatırlayabilirsiniz.

Excel’de kullandığınız konuların detaylarını da öğrenmek için vidoport.com üzerindeki eğitim setlerimiz size yardımcı olabilir.
 
Excel ve diğer konulardaki eğitimlerimize göz atın.

Vidoport, kendisini geliştirmek isteyen, daha iyi ve daha hızlı bir Excel kullanıcı olmak isteyen herkes için uygundur.

Eğitim

To Top