Connect with us

Excel Eğitmeni -Yazar Ömer BAĞCI | Blog

Excel’de Topla.Çarpım İşlevi nasıl kullanılır?

Eğitim

Excel’de Topla.Çarpım İşlevi nasıl kullanılır?

Excel’in en sihirli işlevlerinden olan Topla.Çarpım işlevini nasıl kullanırız.

Topla.Çarpım formülü ile iki satır veya sütundaki değerleri karşılıklı çarparak toplamak amacıyla kullanılır. Topla.Çarpım formülünü nasıl kullanırsınız.

Excel formülleri, her Excel kullanıcısının yoğun olarak kullandığı ve Excel’in vazgeçilmez özelliklerindendir. Excel İşlevleri, Excel fonksiyonları olarak da bilinen- kullanılan- Excel formüllerinin başında Düşeyara, Çoketopla, Excel toplama formülleri gibi işlevler gelse de yoğun olarak kullanılan başka bir işlev ise Topla.Çarpım formülüdürExcel’de Çoketopla formülü iki sütundaki, satırdaki verileri karşılıklı çarpıp, toplamak için kullanılsa da, farklı şekillerde de kullanılır. 

Excel’de Topla.Çarpım ve diğer işlevlerin kullanımlarını öğrenmek isterseniz, vidoport üzerindeki İşlevler ve ortak kullanım eğitim setlerine göz atabilirsiniz. Bu Excel eğitim setimizde işlevlerin kendi içlerinde ortak kullanımları farklı örnekler ile anlatılmıştır.

Excel’in en sihirli işlevlerinden birisi olan Topla.Çarpım işlevi, iki sütundaki, iki satırdaki değerleri karşılıklı çarparak, toplamak amacıyla kullanılır.

Topla.Çarpım İşlevinin Kullanımlarına aşağıdaki YouTube eğitim videolarında erişebilirsiniz.

Devamını Oku

Eğitim

To Top