Connect with us

Excel Eğitmeni -Yazar Ömer BAĞCI | Blog

Excel ÇAPRAZARA İşlevinin kullanımını öğrenin.

Excel ÇAPRAZARA İşlevinin kullanımını öğrenin.

Excel 365 paketlerinde yer alan Çaprazara işlevinin kullanımı nasıldır. Düşeyara, İndis-Kaçıncı işlevlerinin yerini alan ve yoğun olarak kullanılmaya başlayan ÇAPRAZARA işlevinin tüm detaylarını öğrenin.

Excel 365 paketlerinde yer alan ÇAPRAZARA – XLOOKUP işlevinin kullanımını 11 farklı eğitim videosunda anlatarak, YouTube kanalımda yayınladım.

Excel’in 365 paketlerinde kullanmaya başladığımız ÇAPRAZARA işlevi, Excel’de yoğun olarak kullanılan ve iyi bir Excel kullanıcısı olmanın başında gelen DÜŞEYARA işlevinin kullanımını, Excel’de raporlama yapan, Dashboard raporlar oluşturanların ve bir Excel uzmanlığı göstergesi olan İndis-Kaçıncı işlevlerinin kullanımlarını birleştirerek, tek bir işlev haline getiriyor. Yakın zamanda ÇAPRAZARA işlevinin kullanımı önemli hale gelecek.

Youtube Kanalımda bugün yayına aldığım ÇAPRAZARA işlevinin 11 farklı kullanımın anlatıldığı eğitim videolarına aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz.

Çaprazara İşlevinin Veri Doğrulama ile birlikte kullanımın anlatıldığı eğitim videosuna aşağıdan erişebilirsiniz.

Çaprazara ve Veri Doğrulama Kullanmak

Veri Doğrulama ve Çaprazara işlevinin kullanımının anlatıldığı 2. eğitim videomuza aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Çaprazara ve veri Doğrulama Kullanımı

Personel Listelerinden Personel ismini seçince, personel detaylarını getirme nasıl yapılır.

Personel Listelerinde Çaprazara işlevi kullanımı

Excel’de ÇAPRAZARA kullanarak, listelerde en yakın değeri bulma nasıl yapılır. Düşeyara’da 1 parametresi ile yaptığımız işlemleri ÇAPRAZARA işlevini kullanarak nasıl yaparız.

ÇAPRAZARA işlevini kullanarak, satın alma listelerinde en yüksek fiyatı veren firmanın ismini bulmak için, ÇAPRAZARA işlevi nasıl kullanılır.

Çaprazara işlevi ile en yüksek değeri veren firma ismini bulmak

Excel’de İÇ İÇE ÇAPRAZARA işlevini nasıl kullanırız. İç içe ÇAPRAZARA işlevini kullanarak tablo içinden verileri nasıl buluruz.

İç İçe ÇAPRAZARA işlevinin kullanımı

ÇARPRAZARA işlevini TOPLA işlevi ile birlikte kullanarak, seçtiğiniz iki değer arasında kalan alanları nasıl toplarsınız.

ÇARPRAZARA işlevini TOPLA işlevi ile birlikte kullanarak, seçtiğiniz iki ay arasında kalan değerleri nasıl toplarsınız.

İndis ve Kaçıncı işlevlerini iç içe kullanarak yaptığımız işlemleri ÇAPRAZARA işlevini kullanarak, satır ve sütunda bulunan verilere göre seçim yapınca, kesişim değerini nasıl buluruz.

ÇAPRAZARA işlevinde joker karakter kullanımını nasıl yaparız. Excel’de farklı seçimler yapmamıza yarayan Joker karakterlerin ÇAPRAZARA işlevinde kullanımı.

Düşeyara, İndis Kaçıncı kullanarak yapamadığımız, aynı değerin en son değerini bulma işlemini ÇAPRAZARA kullanarak nasıl yaparız.

Tüm bu videolarda anlatılan konuları tek bir ÇAPRAZARA eğitim videosunda izlemek isterseniz aşağıdaki eğitim videosunu kullanabilirsiniz.

Eğitimlerde anlatılan örnek dosyaları indirmek için vidoport.com üzerindeki eğitim videomuzdan yararlanabilirsiniz.

https://vidoport.com/excel-arama-ve-basvuru-islevleri/excel-caprazara-islevinin-kullanimi

Eğitim

To Top